SCCM için PowerShell Script ile State Migration Point Kurulumu

PowerShell Script’ inin Açıklaması

Bilmeniz gereken öncelikle Configuration Manager modülünün import edilmesidir. Bunun için import-module komutu göreceksiniz. Bunun yanı sıra SCCM rollerini ilk kurulumda kurduğunuz sunucuların dışında farklı sunuculara kuracaksanız SiteSystem rolününde kurulması olacaktır. Bunun içinde New-CMSiteSystemServer komutunu göreceksiniz.

İkinci adımda IIS rolünün kurulumu bulunmaktadır. Bu şeçenek opsiyoneldir lakin Distribution Point ve benzeri sistem rollerinide kuracaksanız kurmalısınız. Çünkü SCCM’ in temelinde IIS rolü mecburidir çünkü IIS tabanlı bir çok servisi bulunmaktadır.

Sonraki adım Add-CMStateMigrationPoint komutu ile State Migration Point rolünün kurulumunu gerçekleştirecektir. Hazırladığım bu script’ e yönelik cmdlet parametrelerini technet üzerinde bulabilirsiniz. Aşağıda parametre değerlerini görebilirsiniz;

-StorgeFolder = Kullanıcı verilerinin tutulacağı path’ i belirtdiğimiz parametre

-EnableRestoreOnlyMode = Restore Only Mode’ u aktif veya kapatabildiğimiz parametre

-DeleteImmediately = Kullanıcı verilerinin istemciye geri yüklendikten sonra hemen silinip silinmeyeceği veya saklanacağı süre

PowerShell ile hazırlanılan script’ i çalıştırdıktan sonra aşağıdaki gibi State Migration Point rolümüzü yeni sunucumuz üzerine başarılı bir şekilde kurulduğunu görüyor olacağız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com