SC Configuration Manager 2012 R2 ContentLibrary Transfer

Merhabalar,

Bu yazımda System Center Configuration Manager 2012 R2 üzerinde bulunan Content Library (İçerik Kütüphanesi) nin farklı bir disk üzerine nasıl taşıyabileceğinizi anlatacağım. ConfigMgr 2012 R2 üzerinde dağıtım noktalarının (Distribution Point) paket dağıtımlarını gerçekleştirdiği paketlerin ve bu paket bilgilerinin bulunduğu folder Content Library dir.

Bu folder SCCM üzerinde kritik dosyalardan bir tanesidir. İşte bu folder’ ı bulunduğu partition üzerinden farklı bir partition’a nasıl taşıyacağınızı anlatacağım.

SCCM 2012 R2 ürünümün kullandığı Content Library “E” diski üzerinde bulunuyor, fakat ben Content Library’ im için farklı bir partition ayırdım ve “F” disk’ im üzerine taşıyacağım.

Not: Taşınacak olan disk üzerinde başka dosya/klasör bulunmaması nı öneririm.

Command Prompt üzerinde çalıştırmanız gereken bir EXE bulunuyor. Burada ContentLibraryTransfe.exe –SourceDrive “Partition” –TargetDrive “Partition” bu komutu vererek transfer işlemini başlatacağız.

Ben E disk’ im üzerinde bulunan Content Library’ ı klasörümü F diskim üzerine taşıyacağım, bunun için ContentLibraryTrasfer.exe -SourceDrive E –TargetDrive F parametresini girerek çalıştırıyorum.

Gereken transfer parametremizi çalıştırdıktan sonra Content Library (İçerik Kütüphanesi) nin belirtdiğimiz hedefe taşınmaya başladığını görebiliriz. Bu işlem içerik kütüphanenizin büyüklüğüne göre biraz zaman alabilir.

Yukarıda gördüğünüz gibi Content Library Transfer is now complete !! ibaresini gördüğünüzde içerik kütüphanesinin yeni lokasyonuna transferinin tamamlandığını görebilirsiniz.

Content Library’ nin başarılı bir şekilde belirtdiğimiz disk üzerine sorunsuz olarak taşındığını görebilirsiniz. Sonrasında içerik kütüphanesinin taşındığından ötürü SCCM sunucunuzu yeniden başlatmanız öneririm.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com