SCCM 1708 TP ile Software Center’ ın Gelişmiş Özelleştirilmesi

Merhabalar,

Bu yazımda SCCM 1708 Technical Preview sürümü ile yayınlanan özelliklerden biri olan Software Center’ ı özelliştirilmesine değiniyor olacağım. Sofware Center’ ın özelleştirilmesine yönelik bazı temel işlemleri yapabiliyorduk önceden. Microsoft Intune ve SCCM entegrasyonu ile biraz daha gelişmiş özelliştirmeler sağlayabilmemiz bunun SCCM özelliklerinede dahil edilebilmesinin aslında bir habercisi oldu.

Yayınlanan SCCM 1708 Tech Prev. sürümünde bu gelişmiş özelliğin yayınlanması Current Brach haline geldiğinde ortamlarımızda kullanabiliyor olacağımızın en büyük işareti.

Software Center’ ın bu denli özelleştirilebiliyor olması işletmelerin kurumsal kimlik portföyüne dahada uygun hale getirebileceğimiz anlamına geliyor.

Peki Software Center’ da ne gibi özelleştirmeler yapabiliyoruz ?

Software Center’ da Şirket ismi, Şirket Logosu, Şablon Rengi ve Sekmelerin Gizlenmesi veya Görünürlülüğünü özelleştirebiliyoruz artık.

Bu özellşitirmeleri gerçekleştirmek için tabiki Client Setting’ i kullanıyoruz.

Client Device Settings sihirbazından Software Center’ a geldiğinizde ilgili özelliştirme seşeneklerini görebilirsiniz.

Bu kısımda

  • Company Name kısmından İşletme Adını belirleyebilir.
  • Color scheme for Software Center kısmnda şablon renginizi seçebilir.
  • Select a logo for Software Center kısmında işletme logonuzu ekleyebilirsiniz.

ve sonraki kısımlardan Software Center üzerinde gelen Application, Updates, Operating Systems vb. sekmeleri gizleyebilir veya görünürlüğünü sağlayabilirsiniz.

Aklınızda bulunması amacıyla Software Center’ ınıza ekleyeceğiniz logonun maxsimum 100×400 boyutların ve 750 KB’ den büyük olamayacağını bilmelisiniz.

Gerçekleştirdiğiniz özelleştirme sonrasında Client Policy’ i alan istemcilerimizin üzerinde Software Center’ a baktığımızda ilgili özelleştirmelerimizin başarılı bir şekilde uygulandığını görebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com