SCCM Technical Preview 1710 ile Geliştirilmiş Olan Scripts Özelliği

Merhabalar,

Bu yazımda System Center Configuration Manager Technical Preview 1710 ile geliştirmiş olan Run Script özelliğine değiniyor olacağız. Bu özellik SCCM üzerine eklenmiş olan en iyi özelliklerden birtanesidir ki bu özelliği kullanarak neler yapılabileceğine dair bir çok örnek makale yazarak paylaşmıştım.

SCCM TP 1710’ da Microsoft bu özelliği dahada geliştirerek sccm kullanıcılarına sundu. Run Script özelliğinde önceden oluşturduğumuz scriptlerimizi ekleyip paylaşabilirken şuanda script’ imiz içinde ki parametrelerde belirtdiğimiz değerlere kurallar ekleyebiliyoruz.

Bu özelliğin yanı sıra en çok dikkatimizi çeken bir diğer özellikle uygulanan powershell dosyalarımıza yönelik çıktıları grafiksel tablolar üzerinde görebiliyor olmamız. Raporlamaya önem verdiğimiz bütün işlerimizde olduğu gibi sccm üzerinde yaptığımız scriptlerimiz için bir görsel monitoring getirilmiş durumda.

Bunlardan ilki aşağıdaki gibi Bar Chart’ dır. Bir bar üzerinde işlem veilerini getirerek Script çıktıları sunmaktadır.

İkincisi Pie Chart dır. Statüsüne göre renklendirilerek ayrıntıları listeleyebilir.

Üçüncüsü Data Table olarak sunulabilmektedir.

Bu yenilik sayesinde script’ lerimizin raporlanabilmesinde bir görsel artı sağlayabilir duruma geliyoruz. SCCM TP 1710’ a ait diğer yenilikler ve geliştirmeler ilerleyen makalelerde…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com