SCOM 2012 R2 All Management Servers Pool Unavailable

Merhabalar,

SCOM 2012 R2 karşılaşılan bir diğer Severity : Critical olan All Management Servers Pool Unavailable uyarısının çözümünü sizler ile paylaşacağım. Aslın bu uyarıyı almanızın en büyük sebebi SCOM kurulumu sırasında bileşenlerin hepsini tek bir sunucu üzerine kurduysanız bu uyarı ile karşılaşmanız doğaldır.

Bu uyarı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için bakmanız gereken kısım Alert Description kısmıdır. Baktığınızda The All Management Servers Pool has not reported availability tanımlamasını görürsünüz.

Bu uyarıyı gidermek için yapmanız gereken aslında çok kısa bir işlem bulunuyor. En başta dediğim gibi SCOM bileşenlerinin 3’ ü veya hepsi tek bir sunucuya kurulduysa aşağıda verdiğim parametreleri registry üzerine eklemelisiniz.

Aşağıda belirttiğim anahtarları eklemeniz gerekmektedir.

Anahtarlar

reg add HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\HealthService\Parameters\PoolManager” /v “PoolLeaseRequestPeriodSeconds” /t REG_DWORD /d 600 /f

reg add “HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\HealthService\Parameters\PoolManager” /v “PoolNetworkLatencySeconds” /t REG_DWORD /d 120 /f

Registry anahtarını ekledik den sonra alınan uyarının giderildiğini görebilirsiniz…

 

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com