Software Center Üzerinden Dağıtılan Bir Uygulama veya Yazılımı Bağlantı Linki Aracılığıyla Başka Kullanıcılar İle Paylaşmak – SCCM 1706

Merhabalar,

Bu yazımda System Center Configuration Manager 1706 ile gelen başarılı özelliklerden biri olan Software Center üzerinden dağıtılan uygulama veya yazılımı paylaşabilme özelliğini inceliyor olacağız. Bu özellik uygulama ve yazılımları başka kullanıcılar ile paylaşmada çok pratik bir çözüm sunmaktadır.

Bakıldığında bu özellik paylaşılan istemciye doğrudan bağlantı kurabilmesine olanak sağlamaktadır. Bağlantı adresini e-posta yoluyla gönderebilir, link olarak paylaşabilir ve browser üzerindende görüntüleyebilirsiniz.

Software Center üzerinden paylaşmak istediğiniz uygulamaya geldiğinizde sağ üst köşeye gelen kutucuğa tıkladığınızda uygulamaya yönelik bağlantı adresini sizlere verecektir.

Açılan pencere üzerinden Copy diyerek bağlantı linkini kopyalayarak paylaşmak istediğiniz kullanıcılara gönderebilirsiniz.

Eğer personelinizi paylaşacağınız uygulama veya yazılım hakkında bilgilendirme e-mail’ i göndermek daha efektif olacaktır. Bunun için aldığınız bağlantı linkini ilgili görsel ile ilişkilendirerek epostanız içerisinde gönderirseniz son kullanıcı tarafı için daha efektif olacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com