System Center Configuration Manager’ da Arkaplandaki Politika İş Akış Süreçleri

SCCM Politika İş Akış Süreçleri

SCCM Politikalar için Hangi Log Dosyalarını Kullanır

  1. Smsprov.log : Site veritabanına WMI sağlayıcı erişimini kaydeder.
  2. Smsdbmon.log : Veritabanı değişiklikleri ve Policypv.log – İstemci ayarlarındaki veya isteklerdeki değişiklikleri yansıtacak şekilde istemci ilkelerine yönelik güncellemeleri kaydeder.
  3. Ccmexec.log : İstemci ve SMS Agent Host Service’ inin faaliyetlerini kaydeder.
  4. PolicyAgent.log : Veri Transfer Hizmetini kullanarak kuralları talep eder.
  5. MP_GetPolicy.log : Kural bilgilerini kaydeder.
  6. MP_Policy.log : Kural iletişim bilgilerini kaydeder.
  7. PolicyEvaluator.log : Yeni Kural ayarlarını kaydeder.
  8. PolicyAgentProvider.log : Kural değişikliklerini kaydeder.

Arka Plandaki SCCM Politika Süreçleri

# Prosedür Örnek
1 SCCM Yöneticisi, SCCM konsolundan istemci makineleri için yeni talimatlar oluşturur. Yönetici, SCCM konsolu altındaki İstemci Ayarları özelliklerinden Donanım Envanteri ayarlarını 7 günden 3 gün olarak değiştirir.
2 Politika SMS sağlayıcısı aracılığıyla SCCM veritabanında oluşturulmuş ve depolanmıştır. Değişiklikler SCCM veritabanında oluşturulur ve saklanır.
3 Tüm istemci sistemleri varsayılan olarak her saatte yönetim noktasından yeni bir politika ister. Not: Politika çekme döngüsünü artırma veya azaltma seçeneğine sahibiz. İstemci Ajanı her saat yeni politika talep edecek veya politikaya bağlı ayarlar doğrultusunda çekecektir.
4 Politika Yönetimi Noktasından istenir. İstemci, Yönetim Noktasından aynı olan istemci CCM sağlayıcısı ad alanını değiştirmek için yeni bir politika ister.
5 Yönetim Noktası Site veritabanından yeni politika için sorgulama yapar. Yönetim Noktası istemci makine isteğini alır ve SCCM Veritabanından güncellenen ilkeyi sorgular.
6 Yeni politika Site veritabanından Yönetim Noktasına döndürülür. Bu makine için değiştirilen herhangi bir politika daha sonra aynı politikayı Yönetim Noktasına döndürülür.
7 Herhangi bir yeni politikayı Yönetim Noktası istemci makinelere döndürür. Güncellenmiş veya Yeni Politika istemci makinaya yönlendirilir.
8 Politika, istemci tarafından alınır ve işlenir. İstemci politikayı karşıdan indirir ve politika değişikliklerini işler

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com