System Center Configuration Manager için Technical Preview 1607 Yayınlandı !

Merhabalar,

Geçenlerde System Center Configuration Manager için microsoft tarafından yayınlanan Technical Preview 1607 içerisinde bir çok yeni özellik barındırıyor. Mevcut Configuration Manager’ ınız üzerine bu Technical Preview 1607 sürümüne güncelleme gerçekleştirerek yeni özellikleri ekliyebilirsiniz. Bu sürümü yüklemeden önce  Technical Preview for System Center Configuration Manager üzerinden sürümlerine dağir ayrıntılı bilgileri inceleyebilirsiniz.

Bilmelisinizki Technical Preview sürümleri sadece laboratuvar ortamlarınız için uygundur. Çünkü Microsoft bu sürümler için destek sağlamamaktadır. Bu yapacağınız güncellemeler sadece Technical Preview sürümleriniz üzerine gerçekleştirilebilir, bu güncellemeler release edilmiş olan full sürümler üzerine yapılamamaktadır.

Technical Preview 1607 ile gelen özellikleri kısaca sizlere anlatacağım. Bu özellikler ürünün full sürümünde tamamiyle bulunacağını ön görüyoruz.

System Center Configuration Manager için Technical Preview 1607 ile Gelen Özellikler

Aşağıda bu sürüm ile gelen özellikleri görebilir ve deneyebilirsiniz.

Windows 10 Sürümüne Yükseltme Kuralı İyileştirmeleri

Bu kural için aşağıdaki geliştirmeler gerçekleştirilmiştir:

  • Configuration Manager clientlarının yüklü olduğu windows 10 istemciler için sürüm yükseltmelerinda kullanılabileceği gibi Windows Intune’ da register olmuş Windows 10 istemciler içinde kullanılabilir.
  • Windows 10 Professional’dan sizin kullandiginiz donanima uyumlu herhngi bir platforma yükseltebilirsiniz.

Bu sürüm ile ilgili bilinenler;

Configuration Manager “Client Settings” altında Edition Upgrade (Sürüm Yikseltme) ayarlarını görebilirsiniz. Lakin bu sürümde ayarlar işlevsel değildir. Windows 10 veya daha yeni sürümlerine yükseltmek için oluşturulan kaynak dökümanlardaki talimatlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Software Center Dialogları için Özelleştirilebilirlik

Software Center için özelleştirilebilirlik Configuration Manager 1602 ile başladı. Technical Preview 1607 sürümü ile bu özellik ilişkili olan bütün iletişim kutuları ve görev çubuğu üzerinde kullanıcılara daha tutarlı bir tecrübe yaşatabilmek için geliştirilmiştir.

Multiple PXE Dağıtımı için Aynı Network Kartının Kullanılabilirliği

Tek ethernet adaptörü üzerinden birden fazla cihaza yapılan imaj dağıtımında Technical Preview 1607 ile gelen yeni bir ayar ile ethernet adaptörleri için donanım tanımlayıcı girilebilmesine imkan sağlıyor.

System Center Technical Preview 1607 Sürümüne Geçiş

Bilindiği gibi System Center Configuration Manager’ da eskiden gerçekleştirdiğimiz bir güncelleme modeli vardı. Bu güncelleme modeli bazı değişikliklere uğrayarak artık kendi konsolu üzerinde Update and Services menüsü içerisinde yapılabilir duruma geldi.

Bundan sonraki makalede bu güncellemeyi nasıl yaptığımıza dair ayrıntılı bir kaynak sunuyor olacağım.

 

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com